GİZLİLİK POLİTİKASI

Sayonpro.com Web Uygulaması bu sözleşmede bundan sonra SayonPro olarak anılacaktır. SayonPro; MK Proje Yazılım ve Mühendislik Hizmetleri A.Ş.'nin ürünüdür.

Kişisel Bilgi

SayonPro; adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, TC numaranız, kimlik bilgileriniz, ev veya iş adresiniz,telefon numaranız gibi kişisel bilgileri sağlamanızı isteyebilir. Satın alma yaparsanız ödeme hesabı oluşturmak için kullanılacak kredi kartı numaranız ve fatura adresiniz gibi ek bilgileri onayınız ile kayıt altına alabilir. Kimlik bilgilerinizin doğrulanması için e-mail, sms gönderebilir. Kimliğinizi doğrulamada ve parolanızı güncellemede yardımcı olacak soru veya gizli yanıtlar sağlamanızı isteyebilir. Tüm işlemlerinizde kullanmak üzere tüm bilgilerinizi kapsayan benzersiz kimlik numaranızın oluşturulmasını sağlar. Kim olduğunuzu bilmeden, SayonPro ve hizmetleriyle etkileşiminiz hakkında ek bilgiler toplayabilir. Bu bilgileri, tarayıcınızın işletim sistemi, versiyonu, eklentileri, genişliği, yüksekliği gibi bilgiler de dahil olmak üzere uygulamalarımızın analizi için kullanabiliriz. Görüntülediğiniz sayfalar, ekranlar, tıkladığınız bağlantılar hakkında bilgi toplamak için çerezler veya benzeri teknolojiler kullanırız. Ek olarak, tarayıcınızın ziyaret ettiğiniz tüm Web sitelerine gönderdiği, IP adresiniz, tarayıcınızın türü ve dili, erişim zamanları ve bağlantı veren Web sitesi adresleri gibi bazı standart bilgileri de alabiliriz. SayonPro 'dan yenilik, güncelleme, size özel mesaj, kampanya, bülten veya ticari bilgilendirmeler için e-posta, sms gönderebiliriz. Bu bilgilerin ulaşıp ulaşmadığı, hangi bağlantılara tıkladığınızı belirlemek için web işaretleri, özelleştirilmiş bağlantılar veya teknolojiler kullanabiliriz.

Bilginin Kullanımı

SayonPro ve hizmetlerini sunmak, geliştirmek için kişisel bilgilerinizi toplar ve kullanırız. Burada asıl amaç size daha etkin müşteri hizmeti sunma, aynı bilgileri tekrar tekrar girme gerekliliğini ortadan kaldırarak uygulama ve hizmetlerin kullanımını kolaylaştırma, uygulamamızı ve hizmetlerimizi geliştirme amacına yönelik araştırma ve çözümleme gerçekleştirme ve ilgi ve tercihlerinize uygun olarak uygulamaları özelleştirmektir.. Kişisel bilgilerinizi, sizlerle iletişim kurmak için de kullanırız. Örneğin aidat ödemeleri yaptığınızda, gecikme hatırlamalarında, sitenize ait duyuru ve anketlerde, ariza kayıtlarının oluşması vb. durumlarda sizlere e-posta veya sms yollayabiliriz.

Bilginin Paylaşımı

Bu bildirimde belirtilenler haricinde kişisel bilgilerinizi üçüncü şahıs ve kuruluşlarla paylaşmayız. SayonPro 'nun dış iş ortakları adına, söz konusu iş ortağının özel sizi ilgilendiren konularla ilgili teklifleriyle ilgili olarak SayonPro 'dan ileti almayı (kişisel bilgilerinizi üçüncü taraflara aktarmadan) isteyip istemediğinize siz karar verirsiniz. Buna göre bu tür bildirimler sizin onayınız ile yine SayonPro üzerinden size bildirilir. Bazı durumlarda belirtiğimiz konularla ilgili hizmetleri diğer firmalardan alabiliriz. Örneğin, postaların işlenmesi ve teslim edilmesi, müşteri destek hizmetleri sağlama, web siteleri barındırma, ticari işlemler gerçekleştirme veya hizmetlerimizle ilgili istatistiksel çözümlemeler yapma gibi. Bu hizmet sağlayıcıların yalnızca hizmeti sağlayabilmek için gerekli olacak kişisel bilgileri almalarına izin verebiliriz. Söz konusu bilgilerin gizliliğini korumaları şart koşarız. Bu bilgileri SayonPro 'ya hizmet sağlama amacı dışındaki bir amaç için kullanmaları yasaktır. Sadece, kredi kartı dolandırıcılığının takibinde yasal gereklilikler yerine getirilir. Bu, sahte kredi kartı kullanımlarını daha doğru bir şekilde saptamasına yardımcı olur. Aşağıdaki nedenlerle iletişimlerinizin içeriği dahil olmak üzere sizinle ilgili bilgilere erişebilir ve bilgilerinizi açıklayabiliriz: (a) yasalara uyma ya da yasal taleplere veya yasal süreçlere yanıt verme; (b) hizmetleri kullanımınızı yöneten sözleşmelerimizi ve ilkelerimizi uygulamak dahil olmak üzere, SayonPro 'nun veya müşterilerinin haklarını ve mülkiyetini koruma veya (c) iyi niyet çerçevesinde SayonPro çalışanlarının, müşterilerinin veya kamunun kişisel güvenliğinin korunması için gerekli olduğuna inandığımızda; Kişisel bilgileri, diğer şirketlerle birleşme veya varlıkların satılması gibi müşterek işlemlerin bir parçası olarak ifşa edebiliriz.

Bilgilere Erişim

SayonPro 'ya bağlı olarak, kişisel bilgilerinizi görüntüleme, değiştirme olanağınız vardır. Bu bilgileri, e-posta adresi ve parola ile oturum açarak; SayonPro profil sayfasına erişerek güncelleyebilirsiniz.

Güvenlik

Kişisel bilgilerinizi korumak birinci önceliğimizdir. Kişisel bilgilerinizi yetkisiz erişim, kullanıma ve açıklanmaya karşı korumak için çok çeşitli güvenlik teknolojileri kullanıyoruz. Örneğin, sağladığınız kişisel bilgileri güvenlik denetimi altındaki tesislerde bulunan ve güvenli erişime sahip bilgisayar sistemlerinde depolarız. Kredi kartı numarası veya parola gibi çok gizli bilgileri Internet üzerinden aktarırken, bu verileri SSL protokolü şifreleme yöntemleriyle koruyoruz. Ancak, SayonPro tarafından size verilen kullanıcı adı ve parolanızı gizli tutmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu bilgiyi başka kimseyle kesinlikle paylaşmayın. Bilgisayarınızı başka kişilerle paylaşıyorsanız, sonraki kullanıcıların bilgilerinize erişmesini engellemek için hizmeti terk etmeden önce her zaman oturumunuzu kapatmalısınız.

Toplanan Verilerin Doğruluğu

SayonPro ziyaretçisi tarafından girilmiş olan eksik yada yanlış bilgiyi, ziyaretçisinden gelecek yeni bilgi veya çapraz sorgulama yöntemi ile elde edeceği doğru bilgi ile değiştirebilir yada silebilir.

Değişiklikler

SayonPro olarak dilediğimiz zaman ve bildirimde bulunmadan bu Gizlilik Politikası'nı, siteyi yada bu sayfalara erişimi değiştirebilir yada kaldırabiliriz.